toggle menu
Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Zeka Oyunları; bilgi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel bir isimdir. Zeka oyunlarının temel amacı kişilerin düşünme becerilerini geliştirmektir. Özellikle 4-18 yaş arasındaki çocuklar için bu oyunlar çok önemlidir. Ama akıl ve zeka oyunlarını çocuklar ve öğrenciler ile sınırlandırmamak gerekir. Günümüz akıl oyunları her yaştan bireyin […]

Zeka Oyunları; bilgi gerektirmeyen, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel bir isimdir. Zeka oyunlarının temel amacı kişilerin düşünme becerilerini geliştirmektir. Özellikle 4-18 yaş arasındaki çocuklar için bu oyunlar çok önemlidir. Ama akıl ve zeka oyunlarını çocuklar ve öğrenciler ile sınırlandırmamak gerekir.

Günümüz akıl oyunları her yaştan bireyin ev aktivitelerinde aile buluşmalarında ve ileri olgunluk dönemlerinde eşlerin kaliteli vakit geçirebilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Araştırmalarda akıl ve zeka oyunlarının huzur evlerinde, kreş ve anaokullarına nispeten daha fazla oynandığı görülmektedir.  Zeka oyunları, çocukların algılarını, hafızalarını, bilişsel becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek için kullanılabilir. Bunun için doğru materyaller ve doğru eğitmenler eşliğinde, farklı öğrenme metotları göz önünde bulundurularak eğitim verildiğinde çocukların gelişmesi önemli derecede görülmektedir.

Zeka oyunları atölyemizde, çocukların problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Çocukların olaylara farklı bakış açısı ile bakabilme, problemlerle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmeleri zeka oyunlarının genel amaçlarındandır. Zeka oyunlarıyla ilgilenen bireylerin bilişsel becerileri ve kapasitelerinde artış olduğu bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir. Ayrıca bireysel zeka oyunlarının yanı sıra grup çalışmalarında bulunan çocukların kendi yeteneklerini ve bilinmeyen potansiyellerini ortaya çıkarmak veya daha iyi tanımak için fırsat yaratmaktadır.

 

 

Hayır bu atölyede minimum katılımcı şartı bulunmamaktadır. Ailece katılabileceğiniz oldukça keyifli bir atölye olan zeka oyunları atölyesine ister çocuğunuzla birlikte isterseniz çocuğunuzun arkadaşları ile birlikte katılım sağlayabilirsiniz.
Hayır bu atölye için herhangi bir ürün gönderilmeyecektir. Öğretilecek oyunlar piyasada az bir maliyetle ve kolay bir şekilde ulaşılabilecek oyunlar olacaktır. Her gelir grubuna hitap edebilmek için oyunların satın alınmadan evde de artık materyallerden ve el emeği ile imal edilebilecek kutu oyunlarından seçilecektir.
Bu atölyeden faydalanmak için öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Atölyeyi satın aldıktan sonra üye olduğunuz mail adresinize atölye içeriği, atölye eğitmeni hakkında bilgilendirme ve zoom linki gönderilecektir.
Evet alabilirsiniz. Eğitmenimiz 11 Yıldır MEB bünyesinde kadrolu öğretmen olarak çalışmaktadır. Atölye faaliyet geçmişini sıralarsak 5 yıl özel yetenekli öğrenciler ile akıl ve zeka oyunları atölye çalışmaları olmuştur.. MEB bağlı Bilim ve Sanat Merkezinde 2 yıl atölye lideri olarak çalışmıştır.. Kendisiyle çalışmak istemeniz durumunda size özel fiyatlar olacak şekilde Deniyoo üzerinden ileri seviye eğitimleri de alabilirsiniz.

Eğitmenimiz, 11 Yıldır MEB bünyesinde kadrolu öğretmen olarak çalışmaktadır. .Atölye faaliyet geçmişini sıralarsak 5 yıl özel yetenekli öğrenciler ile akıl ve zeka oyunları atölye çalışmaları olmuştur. MEB bağlı Bilim ve Sanat Merkezinde 2 yıl atölye lideri olarak çalıştıktan sonra Tübitak 4006 ve Tübitak 4007 projelerinde atölye açmıştır. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bünyesinde Robotik Kodlama ve Elektronik Programlama atölyeleri açmıştır. Geleneksek çocuk oyunlarında öğrencilerden oluşturduğu takım ile 1. olan eğitmenimiz, şu anda devlet okulunda olan eğitmenliğin yanında özel bir okulda robotik kodlama ve stem eğitmenliği yapmaktadır.

Kursu al
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Hafta içi: Salı 14:00 Perşembe 14:00
Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim

Blog

E-Bülten Kaydı


E-bültenimize abone olarak yeni atölyelerden ilk siz haberdar olun!

Güvenli Alışverişe Dair İpuçları

Bizi Takip Edin

Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi
Fiyat:
685TL 580TL
0
    0
    Sipariş Özeti
    Sepetinizde ürün bulunmuyor.Satın Al